italian food Krakow

Dobra włoska restauracja – menu i wino

Restauracje włoskie to w Polsce najpopularniejszy rodzaj gastronomii. Lubimy jedzenie włoskie bo jest smaczne, pożywne i nie jest drogie. Bez wątpienia najczęściej wybieramy takie przysmaki jak pasty. Bardziej wrażliwi konsumenci degustują równie pyszne potrawy – canelloni, lasagne i włoskie zupy minestrone.
Szukając prawdziwej włoskiej restauracji należy przyjrzeć się kilku elementom: jak wiele półproduktów naprawdę pochodzi z Włoch, czy w karcie można znaleźć też mniej popularne włoskie dania, czy karta win, oferuje typowo włoskie wina. Włoskie potrawy to duża wielość smaków i potrawy z wielu części Włoch. Najlepsza włoska restauracja stworzy naturalnie włoski nastrój.

Kuchnia włoska nie jest skomplikowana, ale to nie znaczy, że jest mniej smaczna Z czystym sumieniem można stwierdzić, że jest to niezwykle smaczna kuchnia z Europy .

Aromatyczne wino z Włoch

Żadna szanująca się knajpka włoska, która pretenduje do bycia ekskluzywnym miejscem na kulinarnej mapie miasta, nie może zaniedbywać wina. Kolacja we włoskim stylu koniecznie powinien obejmować też wino. Lampka alkoholu to dla Włochów cos zupełnie naturalnego. jedzenie w Krakowie Najbardziej typowe wina włoskie to montepulciano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie bivongi i noto z Sycylii. Włoska restauracja – jeśli rzeczywiście ma być rozpoznawana jako faktycznie włoska, powinna posiadać bogatą kartę win.

Charakterystyczna włoska restauracja

Mając ochotę zrozumieć indywidualność kuchni włoskiej bez wahania warto wybrać się do restauracji, która potrafi przygotować nie jedynie pasty i pizzę.
Zobacz film