Kraków przyjazny przedsiębiorcom

Najważniejszym spośród trudnych problemów w większości miast w naszym kraju jest infrastruktura drogowa. Polskie gminy nie są zaadaptowane do tak dużego natężenia ruchu, jaki został zapoczątkowany poprzez wzrost liczby aut na krajowych szosach. Przez to właśnie główną z najważniejszych inwestycji które musi rozpocząć prawie każde miasto jest zainwestowanie środków w rozwój dróg i infrastrukturę komunikacyjną. Jezdnie i transport miejski to priorytet, jaki da przestrzeń na to by polepszyć zadowolenie krakowian jak również usprawni całokształt gospodarki miasta.

Wśród innych lokalizacji, nowe projekty drogowe w Krakowie silnie się wybijają. Mieszkańcy w plebiscycie wypowiedzieli się za metrem, ale zanim ono zostanie zbudowane, w komunikację tramwajową i autobusową oraz drogi potrzeba włożyć dużo środków . Z bardziej istotnych decyzji finansowych warto podkreślić:
całkowicie napędzaną elektrycznie linię autobusów – jedyną w Polsce,
nowoczesne torowisko na Ruczaju,
całkowicie rozwinięty dworzec PKP wraz z centrum handlowym.
Oprócz tego, w perspektywie rozwoju miasto przewiduje inwestycje w przynajmniej kilkanaście nowoczesnych połączeń między już istniejącymi drogami i remonty istniejących połączeń tramwajowych i połączeń podmiejskich.
Mieszkańcy napraw nie znoszą – problemy w poruszaniu się i dotarciu do pracy dają się im we znaki na co dzień. Trzeba jednak pamiętać, że bez remontów infrastruktura nie może się poprawić i aby mieszkało się wygodniej, wymagać trzeba wytrwałości.wybory samorządowe 2014 Kraków
Inwestycje w komunikacje to nie tylko kolejne drogi, ale również lepszej jakości nawierzchnia jezdni, która będzie bardziej trwała i odporna. (jednym z takich wzorów jest odporna na ścieranie nawierzchnia jezdni na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka oraz na zachodniej drodze Wadowickiej). Oczywiście, Kraków wymaga dodatkowo wielu remontów i nowych pomysłów, by poruszało się po nim wygodnie. Zarówno autem, ale również autobusami. Mimo to widać wyraźnie, że całość jest na najlepszej trasie do tego, by mieszkańcom mieszkało się tu naprawdę wygodnie i przyjemnie.