Kraków się rozwija szybko

Wśród licznych miast w Polsce, Kraków wybija się zarówno w temacie kultury i rozrywki, ale też na wielu odmiennych obszarach. Zaczyna być miastem otwartym do życia. Zmiany, które stały się udziałem miasta w ostatnich okresach sprawiają, że miasto rzeczywiście idzie do przodu.
Pozytywne nowości w stolicy małopolski.
Co godnego pochwały wypracowano w ciągu ostatniego czasu? Ilość zmian i inwestycji jest spora. Niezwykle pomogły w tym aspekcie dotacje Unii Europejskiej, z których miasto niemało korzysta. Szybkie działanie w temacie zdobywania dofinansowania sprawiły, że małopolska wzbogaciła się o nowe węzły komunikacyjne, nowoczesne pojazdy w taborze trasportu miejskiego, oraz potrzebne miejsca dla ludności.
Niemałe zmiany są niewidoczne dla typowego obywatela. Nie oznacza to jednak, że nie funkcjonują. Zazwyczaj nie interesują nas nie związane z nami informacje. Typowemu obywatelowi Krakowa wydaje się, że w mieście za mało się robi. Tymczasem Kraków rozwija się z każdym rokiem. Innowacje w obszarze zarządzania odpadami, tworzeniu oraz unowocześnianiu siatki kanalizacyjnej, stawianie ekranów akustycznych to jedynie część zmian, jakie umożliwiają mieszkańcom bezpieczniej i wygodniej żyć. Miasto rozwija się również pod kątem opcji kulturalnych. Potencjał miasta idzie w górę za pomocą takich obiektów jak: Kraków Arena lub rewitalizacja Huty. takie miejsca zachęcają turystów do odwiedzin.
Rozpoczynane dzięki radnym akcje nie tyczą się tylko ścisłego środka miasta, ale też są związane z całym województwem małopolskim. Wobec tego zamiast pomstować tylko zobaczyć innowacje w które obrósł Kraków.
Następne lata – jeśli będzie możliwość utrzymania szybkości zmian – umożliwią miastu stać się zachwycającą stolicą małopolski.
Jacek Majchrowski